Grupa Nutki

MAJ

Maj zaczynami rozmowami o świętach narodowych , które obchodzimy z jego początkiem.

Dzieci zapoznają się z symbolami Polski oraz poznają genezę uroczystości majowych.

Stworzą flagę Polski z plasteliny. Poznają piosenki i tańce ludowe , których również się nauczą.

Kolejny tydzień to przybliżenie informacji o swoim mieście. W tym czasie skupimy się na poznaniu

historii Bydgoszczy . Wybierzemy się na spacer w okolice starego miasta, podczas którego postaramy

się odwiedzić jego najbardziej charakterystyczne miejsca . W przedszkolu zrobimy ogromną

makietę Bydgoszczy.

W połowie miesiąca wybierzemy się w podróż na łąkę . Przypomnimy sobie o jej mieszkańcach

Nie zabraknie wycieczki w  poszukiwaniu ciekawych owadów i roślin. Będziemy tworzyć prace

z suszków kwiatów , z których zrobimy grupową wystawę.

W ostatnim tygodniu maja Nutki będą zajmować się tematem rodziny . Nauczymy się piosenki

i wierszyków z okazji Dnia Mamy. Zrobimy drzewa genealogiczne ! Będzie to czas rozmów i wspomnień

związanych z życiem rodzinnym. 20 maja dzieci wybierają się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej, w której

czeka ich moc atrakcji.

6 maja   2024 r. o godz. 11.00 Zapraszamy na Spektakl  pt. ,, Żółw i Zając”

15 maja 2024 r. o godz. 10.00  Serdecznie zapraszamy na Koncert Muzyczny pt.,, Muzyczna Majówka”

Program wychowania przedszkolnego

Wydawnictwo: Grupa MAC S.A.

Autorki: Wiesława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo

W grupie ,,Nutki’’ wybrałyśmy Program Wydawnictwa MAC Edukacja ponieważ został opracowany pod kątem kształtowania kompetencji kluczowych u dzieci w odniesieniu do ich aktywności. Pierwszoplanowe miejsce zajmują w nim aktywne metody pracy z dzieckiem, które są atrakcyjne i wszechstronnie rozwijające. Program jest bogaty w treści, które w zintegrowany sposób pogłębiają wiedzę, rozszerzają umiejętności praktyczne i kształtują postawy, wspierając tym samym wszystkie obszary rozwoju dziecka.

Program edukacji przedszkolnej jest w pełni zgodny z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej oraz obowiązującą podstawą wychowania przedszkolnego.